Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč právě Ural?
..nejjednodušší odpověď by byla - protože tahle motorka má koule.. :)

Obrazek


Delší varianta -
  Pár let zpět jsem se byl projet na svý stařičký 350 a u silnice na trávníku parkovala moto se side, nijak oslnivě krásná, ale na tom nějak nezáleželo. Vedle odpočívající rodinka na pikniku..prostě Idylka..a to je chvíle, od kdy mám pro moto se side slabost..

  Na přelomu let 2005/2006 jsem náhodou narazil na stránky Pavla Kučery www.ural.cz a po spatření Urala Solo jsem byl nadšen..tak tuhle motorku chci (side jsem s dostatkem rozumu pominul, tehdejší příjem na něco takového prostě nemohl stačit)..na druhou stranu Ural potažmo dněpr neměly zrovna lichotivou pověst, takže jsem volil jestli ojetinu made in Japan nebo Ural..

  Tehdy mě ta motorka ještě nepřesvědčila, chtěl jsem víc jezdit, než opravovat, (teď pomíjím, že jsem spolehlivosti tehdejších motocyklů nejspíš křivdil), nízká cestovní rychlost se taky neslučovala s mojí touhou po něčem rychlejším, takže jsem do garáže přivezl Suzuki DR 750S Big - to se psal únor 2006 a motorka mi vydržela do června, než mi ji v Praze ukradli.

  Rok na to volba z rozumu - aneb hodná a nenáročná motorka do každého počasí - Honda Transalp..

  Ale život by byl bez náhod nuda, takže náhoda mě přivedla na podzim 2007 opět na stránky Pavla a dávná touha opět ožila...že i přes obsah 750ccm má výkon "pouhých" 29kW? nevadí..že žere jak auto? nevadí..že má maximálku kolem 100km/hod? nevadí..tohle všechno člověk pomine při pohledu na ten úžasnej a jednoduchej stroj.. (a co teprve to svezení!!)

  Možná jsem to nemyslel tak úplně vážně, když jsem jel v lednu 2008 za Pavlem do Brna a nebyl si 100pro jistý, ale když jsem viděl Motorky na krámě, tak srdce zaplesalo a nebylo co řešit..jo..tak tuhle chci..

  Drobným zdržením bylo dodání jiné barevné kombinace v květnu - místo čistě zelené dorazila maskovací kombinace - jel jsem se do Brna rozhodnout, motorky tam byly obě, tak nebylo co řešit - čistá krásná zelená..tak už jen počkat, až dorazí ta moje.

   Dočkal jsem se o měsíc později. Byl to jeden z těch nezapomenutelných dnů v životě člověka - a to nejen proto, že po 200km cestě s funglovou motorkou a lepou děvou v sajdě jsem kousek před domem v levotočivé zatáčce trefil značku přesně mezi motocykl a sidecar :-)


   V současné době mám po dvou letech najeto 15tis kilometrů, z toho většinu s mou ženou. I přes těch několik závad, o kterých se můžete dočíst v Servisu, jsem s motocyklem maximálně spokojen. Premiant třídy to není - ale ono není jak srovnávat - připojte k vašemu stroji sidecar, 150kg přívěs, jezdětě s lodičkou ve vzduchu, jezděte celou zimu v soli a pak můžeme srovnat, který motocykl bude spolehlivější :-) 
  Když vezmu váhu, na jednu stranu dám mínusy motocyklu, na druhou plusy, tak plusy naprosto převáží těch několik mínusů..
 
  A když se budu někdy nudit, přibudou tady  plusy a mínusy motocyklu  z mého pohledu..ale to zase až někdy jindy..

   Přikládám jednu recenzi z Automotoreve, končící slovy - Je-li motocykl radost z jízdy, pak je Ural radostí z jízdy vždy a všude.
   A těmito slovy přeju dostatek trpělivosti těm, kteří na vysněný stroj čekají nebo o něm uvažují..
Recenze - Opium tří kol

  A tady ještě jedna recenze/test Uralu Sportsman -
Motoride.sk - Ural Sportsman 
  A nějaké další čtení pro dlouhé chvíle..
Ural - Od kopie k originálu 
Ukrajina mimo cesty - Nerovný mač 

Nestačí Vám solo motocykl?
Chcete si užívat kouzla zimy ze sedla motocyklu?
Chete rodinný motocykl?
Okouzlily vás sidecary?

Kupte si motocykl Ural!!
Není dokonalý, ale nemá chybu..
Není levný, ale stojí to za to.. :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

súhlasím

(zdeno balciar, 20. 12. 2011 11:45)

podčiarkujem motto na ural sidekar

Básnička

(David, 9. 1. 2010 15:25)

čau..jednou jsem na netu nasel strasne krasnou basnicku o uraloj, ale uz ji nemuzu najit..kdyby ji nekdo mel tak se ozvete..dik

RE: Sněhové řetězy

(Němej, 27. 11. 2009 11:11)

Ahoj, díky za tip, podobnou fotku už mám z nějakýho článku od kluků z jawamanie - fotky dobového článku jsou tady - http://www.nemec.estranky.cz/fotoalbum/ostatni/soukrome Na Tvojí fotce jsou řetízky trochu jinak, tak si to sem s dovolením taky přidám. Ještě jsem se k tomu nedostal, bude potřeba vyzkoušet, jestli to vůbec proleze kolem kardanu, tam je hodně málo místa. A problémem je i hrubej vzorek pneumatiky - drobnější věci do něj zalezou - takhle se mi tam zamačkalo i lano, který jsem loni zkoušel. Možná to bude chtít jen pořádně napnout, by nemohlo cestovat a do vzorku zalízt. díky za tip. našel jsem jen jednu fotku, to bude počítám ona - http://www.papas.ic.cz/files/prisl-128.jpg

Sněhové řetězy

(Opl, 26. 11. 2009 14:24)

Před časem jsem někde četl jak jste řešili jízdu na sněhu,resp.nějaké uchycení řetězů.Na www.papas.ic.cz
jsem našel v kategorii Skútr příslušenství uchycení řetězů,které by Tě možná zaujalo.

RE: Černý tourist

(Němej, 20. 11. 2009 15:48)

TAk to gratulanda! S koupí jsme na tom podobně, taky jsem seděl na motorce prvně při přebírání již zaplacený :-) Jen o tu side nemám tak tuhý boj a má ji pro sebe jenom žena :) léto je krásný jen tričko pohoda teplo, ale zima, ta taky nemá chybu - jakmile napadne, jezdíme blbnout na blízký letiště v Hoškovicích nebo třeba na výlety do hor, s uzávěrkou to nemá chybu a vyjet a sjet se dá leccos. Akorát sůl teda nedělá motorce dobře :( Přeju kupu spokojených kilometrů a sněhu zdar!

Černý Tourist

(Opl, 18. 11. 2009 8:28)

Od října už v tom jedu taky /Tourist SWD/.Na motorkách mám něco najeto,ale tohle byl šok.
Kdybych na ní,než jsem ji koupil,absolvoval nějakých 50,100 km,nikdy bych ji nekoupil.
První dny jsem si nadával,ale s každým dalším kilometrem si tu motorku stále víc užívám.Jezdím se ženou,ale tu se snaží vytlačit kamarád motorkář,který se na jízdu v sajdě těší jak malej
/má 57 let/.Teď ještě absolvovat zimu na sněhu a snad se s motorkou sžiju.Je fakt,že od října jsem nesedl na solo.

jo jo ural

(jarda, 17. 8. 2008 21:43)

super

Léčení uralitidy..

(Němec, 29. 3. 2008 12:26)

Léčení této zhoubné nemoci spočívá v naprosto jednoduchém řešení a sice pohledem na výpis z účtu a zjištěním, že smrtelník s průměrným platem si většinou musí vybrat mezi rodinou a takovouto motorkou..tzn. závist jak se to vezme - hraju hru Já sem ten co jede po silnici a je easy, bo na to má zatímco ostatní v plechajdách s rodinou, na druhou stranu když přijedu domů já, tak tam žádná rodina není. aneb každej si holt musí vybrat, jak následujících pár let hodlá strávit..já je strávím s funglovkou (to nepopírá rodinu, každopádně případnou hypotéku+děti by splátka moto "lehce" kombinovala)..toliko k závisti :-D
a jinak havraní mládě se jim taky povedlo, jen bych to nechtěl mejt, na černý je vidět každá špínečka..a koupě by asi taky byla problematická, oficiálně v nabídce není - co by slušelo, jsou černý svody i válce.
Nebo chápu špatně a je to druh vyhynulý a nedá se sehnat už vůbec nikde?
SWD černý s linkováním je jediný pěkný, možná tak ještě modrá metla. ostatní barvy jsou vyloženě nesedící a neladící. a SWD doufám 2WD?? bez náhonu na side by to ve sněhu blátě nebylo ono :)
No a pokud jde o dětství, pak zážitek z takový jízdy musí bejt určitě nezapomenutelnej, mně se nepoštěstilo :)

Tiše závidíme

(J&Z&R, 28. 3. 2008 7:28)

Taky jsme nakaženi virem Uralitidy, zatím ve stadiu latentního bujení, ovšem o to horší bude okamžik, kdy nemoc propukne naplno a nebude záchrany. Moc se nám zamlouvala varieta "Raven" (www.jzr.cz/moto/ural/raven_1.jpg Pardon, to není on ;-) i když raven je to taky, tady je ten správný: www.jzr.cz/moto/ural/raven_2.jpg) jde o velmi vzácnou chorobu, bohužel už vymýcenou, proto se budeme muset spokojit s celkem rozšířeným kmenovým poddruhem Tourist SWD (www.jzr.cz/moto/ural/tourist.jpg)
Přejeme Ti brzké tříkolé vyjetí, hodně zážitků (o které se doufáme podělíš) a minimum nepříjemností na cestách!
J&Z&R

Taky o nem premyslim

(Mila Deauville, 22. 3. 2008 21:05)

Laka me, nemam pro to racionalni vysvetleni, ale moc po nem touzim. Mozna , ze jsem jako 10kluk (tata byl fantasticky a ucit me zacal, co jsem umackl spojku a dosahl na brzdu) zacal na Jawicce s lodickou Welorexem.