Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč právě Ural?
..nejjednodušší odpověď by byla - protože tahle motorka má koule.. :)

Obrazek


Delší varianta -
  Pár let zpět jsem se byl projet na svý stařičký 350 a u silnice na trávníku parkovala moto se side, nijak oslnivě krásná, ale na tom nějak nezáleželo. Vedle odpočívající rodinka na pikniku..prostě Idylka..a to je chvíle, od kdy mám pro moto se side slabost..

  Na přelomu let 2005/2006 jsem náhodou narazil na stránky Pavla Kučery www.ural.cz a po spatření Urala Solo jsem byl nadšen..tak tuhle motorku chci (side jsem s dostatkem rozumu pominul, tehdejší příjem na něco takového prostě nemohl stačit)..na druhou stranu Ural potažmo dněpr neměly zrovna lichotivou pověst, takže jsem volil jestli ojetinu madi in Japan nebo Ural..

  Tehdy mě ta motorka ještě nepřesvědčila, chtěl jsem víc jezdit, než opravovat, nízká cestovní rychlost se taky neslučovala s mojí touhou po něčem rychlejším, takže jsem do garáže přivezl Suzuki DR 750S Big - to se psal únor 2006 a motorka mi vydržela do června, než mi ji v Praze ukradli.

  Rok na to volba z rozumu - aneb hodná a nenáročná motorka do každého počasí - Honda Transalp..

  Ale život by byla bez náhod nuda, takže náhoda mě přivedla na podzim 2007 opět na stránky Pavla a dávná touha opět ožila...že i přes obsah 750ccm má výkon "pouhých" 29kW? nevadí..že žere jak auto? nevadí..že má maximálku kolem 100km/hod? nevadí..tohle všechno člověk pomine při pohledu na ten úžasnej a jednoduchej stroj..

  Možná jsem to nemyslel tak úplně vážně, když jsem jel v lednu 2008 za Pavlem do Brna a nebyl si 100pro jistý, ale když jsem viděl Motorky na krámě, tak srdce zaplesalo a nebylo co řešit..jo..tak tuhle chci..

  V tuto chvíli (březen 2008) je Ural objednaný, zaplacený a já už jen netrpělivě očekávám, až Rusové po oslavách Nového roku vystřízliví a vrhnou se vyrobit můj nový stroj..

  Poznámka 28.5.2008 - by všechno nebylo tak snadné, tak motocykl dorazil někdy ke konci dubna/začátkem května, ale s jednou drobnou vadou na kráse - a sice místo celozelené šlo a model v maskovacím provedení. Hned druhý den jsem tedy jel do Brna odhodlán dát motocyklu šanci, jestli se zalíbí.
  Co čert nechtěl, na krámku byl i onen zelený Ranger, takže po shlédnutí maskovacího jsem musel konstatovat, že hezký sice je, ale celozelený je bezkonkurenční.

Nový motocykl měl tedy dorazit v řádu dnů..ale to by bylo opět moc jednoduchý, takže týden na to telefon, že nejsou karburátory, tzn. z Ruska se momentálně neexpeduje a karburátory budou až někdy v červnu..

A do třetice (nebo ještě více?) vychází na tu dobu Pavlovi 14denní dovolená - tzn. jestli v červenci, budu rád..Pomalu se začínám modlit, bych nedopadl jako jeden "nešťastník" loni, který v únoru obědnal a někdy v srpnu/září mu bylo dodáno.. :)

   Přikládám jednu recenzi z Automotoreve, končící slovy - Je-li motocykl radost z jízdy, pak je Ural radostí z jízdy vždy a všude.
   A těmito slovy přeju dostatek trpělivosti těm, kteří na vysněný stroj čekají nebo o něm uvažují..
Recenze - Opium tří kol

  A tady ještě jedna recenze/test Uralu Sportsman -
Motoride.sk - Ural Sportsman 
  A nějaké další čtení pro dlouhé chvíle..
Ural - Od kopie k originálu 
Ukrajina mimo cesty - Nerovný mač 

Nestačí Vám solo motocykl?
Chcete si užívat kouzla zimy ze sedla motocyklu?
Chete rodinný motocykl?
Okouzlily vás sidecary?

Kupte si motocykl Ural!!
Není dokonalý, ale nemá chybu..
Není levný, ale stojí to za to.. :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář